Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Kaip kloti trinkeles?

Trinkelių klojimas, kaip ir kiti statybos ir aplinkos gražinimo darbai reikalauja specifinių žinių ir praktikos. Prieš pradedant darbus reikia įvertinti kiek ir kokių medžiagų prireiks, kiekvienas projektas ir kiekvienas kiemas reikalauja skirtingų kiekių medžiagų. Trinkelių klojimas susideda iš keletos skirtingų etapų, kuriuos trumpai ir aptarsime.

1. Pirmiausia turite nuspręsti kokios spalvos ir formos trinkelės Jums labiausiai patinka. Šiuo metu trinkelių pasiūlos asortimentas yra ypač platus, todėl tikrai nesunkiai atrasite sau labiausiai patinkančias.

2. Antrame etape reikėtų nustatyti konturus bei aukščius. Šiam darbui naudojamas nivelyras, kurio dėka aukščiai yra nustatomi itin tiksliai. Šiame etape taip pat reikėtų įvertinti individualius ploto nuolydžius. Jei pastatas stovi dauboje, rekomenduojama dėti nubėgimo trapus, kurių dėka paviršinis vanduo bus pašalintas ir nepasieks pastato pamatų ir rūsio.

3. Trečiame etape prasideda kasimas. Šio etapo metu įvertinamas koks gruntas yra apačioje: augalinis gruntas, molis, priesmėlis. Trinkelių klojimui palankiausias gruntas – priesmėlis. Nuo tokio grunto užtenka nukasti 40-45cm, tačiau toks gruntas yra sutinkamas labai retai. Dažniausiai pasitaikantis gruntas – molis, nuo jo nuimama 50-60cm.

4. Ketvirtame etape prasideda sluoksnių pylimas ir jų tankinimas. Šiame etape yra naudojama specialios mežiagos grunto tvirtinimui . Jei Jūsų gruntas yra molis, tai jį būtina padengti 5-10cm smėlio sluoksniu. Toliau 30-35cm sluoksniu pilamas žvyras, kuris sutankinimas vibro plokštės pagalba. Žvyro sluoksnis turi būti toks, kad dar liktų vietos skaldai. Geriausiai tinka dolomitinė skalda, kuri yra tvirtesnė. Jei per trinkeles važinės automobiliai – skaldos sluoksnis turi būti ne mažesnis nei 15cm, jei trinkelėmis vaikščiosite, užteks 5-7cm. Skalda taip pat sutankinamas vibro plokštės pagalba. Kai šie sluoksniai jau sudėti ir sutankinti, lieka 1-4cm užtvirtinamasis sluoksnis – atsijos. Šis sluoksnis išlyginamas ir taip pat sutankinamas.

5. Paskutiniame, penktajame etape prasideda trinkelių klojimas. Šio etapo metu reikia išsirinkti trinkelių raštą. Ant važiuojamosios dalies trinkeles rekomenduojama kloti taip, kad jos persirištų. Galima rinktis iš skirtingų raštų, derinti kelis skirtingus variantus. Baigus kloti trinkeles, telieka jų tarpus užpildyti sausomis, smulkiomis atsijų dulkėmis. Po tarpų užpildymo trinkelių paviršius švariai nušluojamas ir trinkelių paviršius sutankinamas vibro plokšte. Po tankinimo paviršius dar kartą peršluojamas smulkiomis atsijomis.

Nors trinkelių klojimas gali pasirodyti labai lengvas darbas, tačiau tai geriau patikėti specialistams, kurie parinks geriausiai Jūsų poreikius atitinkantį sprendimą.

UAB „Gerbūvio projektai”